Kokaina i Alkohol Dangers

Znasz kogoś, kto miesza kokainę z alkoholem, bo słyszał, że pomaga przedłużyć haj? Ta praktyka mieszania silnych leków, takich jak stymulanty i depresanty, może mieć niszczący wpływ na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. W rzeczywistości może ona prowadzić do choroby zwanej "zaburzeniami związanymi z zażywaniem polisubstancji". Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich ma zwyczaj mieszania narkotyków bez zgody lekarza, rozważ skorzystanie z pomocy ośrodka leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu w pobliżu ciebie. Dla tych, którzy mieszkają w Jacksonville lub w jego pobliżu, FL, Lakeview Health ma rozwiązanie.

Czym są Kokaina i Alkohol

Kokaina jest narkotykiem stymulującym. Jest to narkotyk nielegalny lub "uliczny", co oznacza, że nie jest dostępny na receptę. Kokaina jest silnym środkiem odurzającym sklasyfikowanym przez amerykańską Agencję ds. Egzekwowania Narkotyków jako narkotyk z Tabeli 1. Narkotyki z Tabeli 1 nie mają żadnej wartości medycznej, ale stwarzają wysokie ryzyko nadużycia. Posiadanie kokainy jest nielegalne, ponieważ jest ona wysoce uzależniająca i stanowi realne zagrożenie dla zdrowia.

Z drugiej strony, alkohol jest całkowicie legalny do posiadania i używania dla osób w wieku powyżej 21 lat. To właśnie ten fakt często przyczynia się do jego nadużywania. Ponieważ jest on legalny, wiele osób, które go używają, czuje, że jest całkowicie bezpieczny. Jednak to nie jest prawda. Alkohol jest lekiem na depresję, który spowalnia oddychanie i pracę serca. Alkohol stwarza również ryzyko uzależnienia, zwłaszcza gdy jest zmieszany z innymi narkotykami, takimi jak kokaina.

Niebezpieczeństwo mieszania kokainy z alkoholem

Zagrożenia związane z kokainą i alkoholem obejmują ryzyko dla głównych organów ciała, pamięci i innych. Jeśli ty lub twoja ukochana osoba regularnie łączy te dwa narkotyki, prawdopodobnie wystąpią niepożądane skutki uboczne, w tym:

 • Niekontrolowana agresja
 • Nagłe uderzenie
 • Atak serca
 • Niezdrowy wzrost temperatury ciała
 • Konfiskaty
 • Depresja

Te dwa leki razem wzięte wzmacniają indywidualne efekty drugiego. To znaczy, że łatwiej jest przedawkować. Oznacza to również, że typowe efekty uboczne - takie jak zamieszanie i utrata pamięci - ulegają wzmocnieniu.

Jeśli Ty lub ktoś, na kim Ci zależy, łączy jakieś substancje - zwłaszcza kokainę i alkohol - niech Lakeview Health udzieli Ci jak najszybciej pomocy, której potrzebujesz. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest dotarcie do Lakeview już dziś za pomocą naszego bezpiecznego formularza online lub zadzwoń do nas pod numer 866.704.7692. Nasz współczujący, specjalistyczny zespół specjalistów ds. uzależnień czeka na Państwa, aby dać Państwu narzędzia potrzebne do osiągnięcia prawdziwego, długoterminowego powrotu do zdrowia.

Komplikacje związane z wycofaniem się z kokainy i alkoholu

Kiedy jesteś gotowy do powrotu do zdrowia po zaburzeniach związanych z używaniem kokainy i alkoholu, odpowiedzią jest centrum leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu. Próba detoksykacji i odstawienia narkotyków, takich jak te, sama w domu, nigdy nie jest zalecana. Objawy mogą być poważne, a bez pomocy lekarza na wezwanie możesz stać się bardzo chory lub co najmniej mieć nawrót choroby. Każdy lek ma swój własny zestaw niewygodnych działań niepożądanych dla osób odstawiających. Objawy odstawienia kokainy obejmują:

 • Drażliwość .
 • Dezorientacja
 • Depresja
 • Słaby osąd
 • Paranoja

Skutki uboczne odstawienia alkoholu mogą obejmować drżenia, napady drgawek, szybkie bicie serca i inne. Możesz stać się bardzo chory na skutki uboczne detoksykacji z kokainy i alkoholu. Możesz nawet umrzeć.