Coaching odzysku i komunikacja

Zaprzeczanie jest częścią uzależnienia. Zaprzeczanie problemowi uzależnienia obejmuje również brak otwartości i szczerości co do objawów i nasilenia uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zmagający się z uzależnieniem nie rozmawiają z lekarzami, rodziną czy przyjaciółmi. Jednym z powodów jest to, że oni sami nie zdają sobie sprawy z tego, że mają problem. Dlatego właśnie coaching wyzdrowienia i komunikacja są niezbędne w leczeniu uzależnień. Poprzez coaching rekonwalescencyjny i komunikację, osoba uzależniona uświadamia sobie, że ma problem i aktywnie komunikuje się z innymi, aby pomóc sobie w powrocie do zdrowia.

Otwarta komunikacja odbywa się w formie słuchania bliskich, doradców i profesjonalistów. Osoba uzależniona powinna wsłuchiwać się w jej wewnętrzny głos i aktywnie rozmawiać o swoich doświadczeniach, aby dotrzeć do sedna uzależnienia. Słuchanie innych specjalistów i rówieśników pomaga im komunikować swoje myśli podczas procesu zdrowienia. Co więcej, pomaga im w podjęciu kroków niezbędnych do powrotu do zdrowia. To pomaga im poprawić relacje i zaspokoić ich własne potrzeby fizyczne, psychiczne i emocjonalne.

Nasz dwuletni program opieki po powrocie do zdrowia

Każdy, kto zakończy leczenie w The Right Step jest zaproszony do bezpłatnego dwuletniego programu opieki po zabiegu. Program ten składa się z jednej, prowadzonej przez doradcę, grupy w tygodniu, która zapewnia wsparcie osobom wracającym do zdrowia. Dodatkowo, program ten daje indywidualnym osobom dostęp do poradnictwa i skierowań, które mogą udzielić im wsparcia w podróży powrotnej do zdrowia. Dzięki temu klienci mogą nauczyć się umiejętności komunikacyjnych, rozmawiając z innymi o swoich problemach związanych z uzależnieniami.

Coaching rekonwalescencji i komunikacja pomagają danej osobie w prawidłowym rozpoznaniu jej uczuć i udzieleniu uczciwej informacji zwrotnej. W naszych programach zachęcamy osoby, aby mówiły dokładnie to, co czują i poprawnie przekazywały innym swoje przesłanie. Zachęca ich to do szczerości w kontaktach z innymi, którzy dochodzą do siebie i pozostają z nimi w kontakcie. Mogą również dowiedzieć się o systemach wsparcia w społeczności, a także tworzyć relacje z ludźmi, którzy są aktywni w swoich programach uzdrawiania. Nasz dwuletni program opieki po powrocie do zdrowia to świetny sposób na to, by osoby nie czuły się beznadziejne lub zagubione podczas podróży po powrocie do zdrowia. Wyzdrowienie jest procesem trwającym całe życie. Ważne jest, aby wyposażyć się w narzędzia i zasoby, które umożliwią podtrzymanie życia w regeneracji.

Jak pomóc komuś, kto jest uzależniony

Jeśli znasz kogoś, kto jest uzależniony, powiedz mu o swoich obawach i o tym, jak bardzo ci na nim zależy. Jest to czas, abyś opowiedział im o tym, jak uzależnienie wpływa na ciebie i twój związek z tą osobą. Otwarta komunikacja jest kluczowa w procesie zdrowienia po obu stronach. Upewnij się, że komunikujesz z nią swoje problemy i potrzeby.

Dodatkowo przygotuj się na podanie im konkretnych przykładów ich zachowań lub zdarzeń, które miały miejsce, a które dotyczą ciebie. Kiedy wcześnie zajmiesz się symptomami uzależnienia, znacznie łatwiej jest przejść przez kolejne etapy procesu zdrowienia. Ponadto, użycz im uszu do słuchania i wysłuchaj, co mają do powiedzenia na temat swojego uzależnienia. Nigdy nie jest za późno na przezwyciężenie uzależnienia. Jednakże, gdy dana osoba trafia na swój "dno", proces powrotu do zdrowia jest znacznie trudniejszy, dlatego najlepiej jest rozpocząć leczenie na wczesnym etapie.

Jak Właściwy krok może pomóc

Cotygodniowe grupy Aftercare Services z Right Step spotykają się w różnych dogodnych miejscach, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania lub pracy. Aby uzyskać więcej informacji na temat przyjęcia do jednego z 20 różnych ośrodków leczenia farmakologicznego w The Right Step, kliknij tutaj. The Right Step Treatment Center jest tutaj, aby pomóc Tobie lub Twojej ukochanej osobie wrócić na właściwą drogę. Nasze programy zapewniają różnorodne zasoby dla osób zmagających się z uzależnieniem. Nie czekaj na leczenie.