Top 5 powodów, dla których ludzie przestają chodzić na 12 spotkań etapowych

Popularnym zwrotem w Alkoholikach Anonimowych (AA) jest "Działa, jeśli pracujesz". AA jest jedną z najczęściej uczęszczanych organizacji 12-stopniowych na świecie i jest pomysłodawcą wielu innych programów samopomocy 12-stopniowej. AA jest odpowiedzialna za powrót do zdrowia wielu uzależnionych. Jednak program ten nie działa dla wszystkich. Niektóre osoby poddają się zbyt szybko, albo niektóre biorą udział w jednym spotkaniu, a następnie odchodzą. Dlaczego ludzie przestają uczęszczać na AA, skoro udział w nim poprawił jakość ich życia? Jakie są blokady na drodze do dalszego zaangażowania i co ich przeraża, a co ich odstrasza? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o najważniejszych powodach, dla których ludzie przestają uczęszczać na spotkania AA i o tym, jak uczestnictwo w programach 12 kroków może pomóc w powrocie do zdrowia po narkomanii.

Ludzie przestają chodzić na spotkania AA, ponieważ życie znów staje się dobre

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie przestają chodzić na spotkania AA jest to, że widzą znaczącą poprawę w swoim życiu i wyzdrowienie. Niektóre osoby uczęszczające na spotkania AA dość szybko odwracają swoje życie z powodu swojego 12-stopniowego zaangażowania, a następnie przestają uczestniczyć w rekonwalescencji. Ciepło jest wyłączone lub ból ustąpił, więc uważają, że nie ma już potrzeby uczestniczenia w sesjach regeneracyjnych. Dni, miesiące lub lata później wracają w gorszej formie emocjonalnej i psychicznej niż wtedy, gdy po raz pierwszy przybyli na 12-stopniową sesję.

Prawda jest taka, że wychodzenie z uzależnienia jest procesem trwającym całe życie. Aby w pełni wyzdrowieć, będziesz musiał pozostać na szczycie leczenia i nadal dokonywać dobrych wyborów przez całe życie.

"Jestem zbyt zajęty"

Wiele osób przestanie uczestniczyć w spotkaniach AA, ponieważ uważają, że są zbyt zajęci lub nie mają wystarczająco dużo czasu na program. Jeśli jednak jesteś uzależniony, najlepszym sposobem na wykorzystanie czasu będzie uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach i rozpoczęcie pracy. Uczestnictwo w AA może pomóc w ustaleniu priorytetów czasowych i skupieniu się na ważnych sprawach w życiu. Pokonanie uzależnienia pozwoli ci na poprawę jakości życia i skupienie się na innych rzeczach.

Strach lub niechęć

Innym częstym powodem, dla którego ludzie przestają uczestniczyć w spotkaniach AA, jest strach. Boją się z wielu powodów. Z jednego powodu mogą bać się używania "Boga" na schodach. Mogą też obawiać się, że program nie będzie działał i że będzie to strata czasu. Dodatkowo, mogą niechętnie wybierać sponsora, gdy przechodzą przez etapy. Wybór sponsora jest jednym z najważniejszych kroków w programie 12 kroków, ponieważ ta osoba będzie cię pociągać do odpowiedzialności i będzie z tobą na każdym kroku. Ważne jest, aby nie przechodzić przez ten proces samemu.

Oni nie wierzą, że mają problem

Niektórzy mogą uczestniczyć w spotkaniu AA i myśleć: "Nie wierzę, że mój problem jest tak zły, jak ci ludzie." Dokonują tej szybkiej oceny, a potem będą kontynuować swoje uzależnienie. To fałszywy sposób myślenia. Nie powinieneś porównywać swojej historii z innymi i myśleć, że tylko dlatego, że inni mają gorsze uzależnienia, nie ma już twojego.

Lęki społeczne

Społeczne obawy przed "Co ja będę robił na imprezach?" mogą być ogromnym powodem, dla którego ludzie przestają chodzić na spotkania AA. Martwią się o to, co ludzie będą sądzić. Na przykład, myślą: "Co ja powiem ludziom, gdy zapytają o moje zaangażowanie, czy pójdę na te spotkania?" Albo: "Czy kiedykolwiek znów będę się dobrze bawić?" Te pytania i obawy o przyszłość, które odstraszają ludzi od angażowania się w życie jednego dnia na raz. Dlatego tak ważne jest, aby mieć sponsora, który pomoże ci poradzić sobie z tymi problemami.

W jaki sposób programy "Właściwy krok i 12 kroków" mogą Ci pomóc

To straszne, że się zmieniasz. Większość ludzi, którzy uczestniczą w spotkaniach 12-stopniowych, nie bierze w nich udziału, ponieważ byli na "zwycięskiej ścieżce". W rzeczywistości, większość szuka odpowiedzi na poważne życiowe pytania. Niektóre osoby, które uczestniczą w nabożeństwach, potrzebują większej lub innej pomocy niż ta, którą może im zaoferować 12-stopniowa społeczność. Niektóre z nich potrzebują natychmiastowej pomocy, na przykład medycznej detoksykacji pod opieką lekarza lub stacjonarnej stabilizacji psychiatrycznej w przypadku ciężkiej depresji lub myśli samobójczych.

Jednak większość osób, które uczestniczą w pierwszym nabożeństwie, robi to i może otrzymać pomoc, jeśli rzeczywiście uczestniczą w nabożeństwie, które ma na celu pomóc im najbardziej. Jak praca lub przestrzeganie zasad 12 kroków może rozwiązać tak wiele bardzo złożonych problemów? Może właśnie w tym tkwi piękno - nie jest to zbyt skomplikowane. Udane zaangażowanie wymusza ludzką społeczność, wsparcie i duchową kapitulację, która daje spokój i wygodę tym, którzy mają nadpobudliwe myśli i kompulsywne zachowania.

Ci, którzy nie podążają za sugerowanymi krokami, mają zazwyczaj więcej problemów i dramatu emocjonalnego i często opuszczają wspólnotę. Skontaktuj się z The Right Step pod numerem 17135283709, aby uzyskać pomoc w walce z uzależnieniem. Ciągłe zaangażowanie w 12-stopniowy program może dać ci wspaniałe, duchowo wypełnione życie, którego szukałeś.