5 szkodliwych mitów na temat uzależnień

Uzależnienie jest procesem złożonym. Specjaliści od leczenia uzależnień posiadają niezbędną wiedzę, aby to zrozumieć. Ale co z tym zwykłym człowiekiem? Twoje przypuszczenia są tak samo dobre jak fakty. Wielu ludzi nie wie, co to jest uzależnienie. W związku z tym z łatwością wierzą w popularne, ale szkodliwe mity dotyczące uzależnień. Wiara w te mity ma niekorzystne konsekwencje. Szkodliwe mity o uzależnieniu mogą powstrzymać ofiarę przed szukaniem leczenia. Mity te podsycają również piętno, które otacza ofiary uzależnienia. Istnieje potrzeba obalenia tych mitów, aby walka z uzależnieniem była skuteczna. Skontaktuj się z Lakeview Health, aby uzyskać więcej informacji na temat mitów związanych z uzależnieniami.

Mity związane z uzależnieniami różnią się w zależności od praktyk kulturowych i przekonań społeczeństwa. Jednak niektóre mity o szkodliwych uzależnieniach są powszechne.

Uzależnienie od narkotyków jest dobrowolne

To prawda, że w większości przypadków ludzie zaczynają brać narkotyki dobrowolnie. Pojedyncze osoby zaczynają jako osoby sporadycznie zażywające narkotyki, ale w miarę upływu czasu zmieniają się w osoby nałogowe. Dzieje się tak, ponieważ zażywanie narkotyków zmienia z czasem skład mózgu. Zmiany te prowadzą do kompulsywnej potrzeby zażywania narkotyków. Uzależnienie od narkotyków nie jest zatem dobrowolną decyzją. Tak więc ludzie nie powinni myśleć, że ofiary są ofiarami z wyboru.

Uzależnienie od narkotyków jest wadą charakteru.

Niektórzy ludzie uważają, że uzależnienie nie jest problemem zdrowotnym. Uważają uzależnienie za wadę charakteru. Ale tak nie jest. Uzależnienie jest chorobą mózgu, a każdy lek będzie miał inny wpływ na mózg. Ale skutki tych leków są prawie podobne. Skutki prowadzą do zmian w zachowaniu człowieka. Dlatego ofiary mogą wykazywać irracjonalne tendencje, takie jak niewytłumaczalne wybuchy. Uzależnienie nie jest wadą charakteru. Ale może mieć negatywny wpływ na charakter danej osoby.

Leczenie uzależnienia od narkotyków jest zdarzeniem jednorazowym

Uzależnienie jest zaburzeniem chronicznym. Potrzebuje czasu, aby się rozwinąć, więc jego leczenie nie może być jednorazowe. Pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia jest zapisanie się do programu detoksykacji narkotyków. Następnie można przejść przez proces leczenia. Leczenie nie kończy się na tym. Będziesz musiał przejść przez program opieki pooperacyjnej, aby upewnić się, że utrzymują trzeźwość.

Błędem jest oczekiwanie, że ludzie wyzdrowieją z nałogu tylko przez pójście na zimnego indyka. Jednorazowa kuracja na uzależnienie nie istnieje.

Musisz chcieć, żeby leczenie odwykowe zadziałało.

Większość pacjentów używających substancji nigdy nie szuka leczenia dobrowolnie. Robią to ze względu na swoich bliskich lub jako wymóg prawny. Badania pokazują, że osoby, które przechodzą rehabilitację, gdzie stają pod dużą presją przezwyciężenia swojego uzależnienia, osiągają lepsze wyniki. Nie ma znaczenia, czy przyszli na leczenie dobrowolnie, czy nie.

Leczenie uzależnienia jest kosztowne

Ludzie uważają, że usługi rehabilitacyjne są drogie, a zatem niedostępne. Wierzą, że placówki te mogą służyć tylko bogatym. Tak nie jest. Ośrodki rehabilitacyjne oferują swoje usługi po różnych stawkach. Zawsze jest jakiś ośrodek, który znajdzie się w twoim budżecie. Poza tym, usługi weryfikacji ubezpieczenia sprawiają, że leczenie jest dostępne dla wielu.

Walka ze szkodliwymi mitami dotyczącymi uzależnień i znalezienie leczenia w Lakeview Health

Następujące moduły są dostępne do leczenia uzależnień:

  • Program leczenia uzależnień: W tym planie musisz przebywać w ośrodku przez cały okres leczenia.
  • Program leczeniaholistycznego: Ten moduł łączy w sobie terapię i leki, aby zarządzać uzależnieniem.
  • Program terapii jogi: Sesje jogi pomogą Ci rozwinąć lepsze mechanizmy radzenia sobie z uzależnieniami, które są relaksujące.