Xanax i Alkohol

Zaburzenie użycia polisubstancji opisuje uzależnienie od dwóch lub więcej substancji chemicznych. W języku laika oznacza to, że dana osoba nadużywa więcej niż jednego narkotyku. Nadużywanie polisubstancji jest powszechne w Ameryce i jest powodem, dla którego wiele osób szuka leczenia w pobliskim zakładzie produkującym narkotyki i alkohol. Jest to poważny stan, zwłaszcza gdy używane razem substancje są niebezpieczne. Na przykład, Xanax i alkohol mają właściwości depresyjne. Oznacza to, że obie te substancje spowalniają oddychanie. Razem wzięte, mogą spowodować, że serce przestanie bić. Jeśli obecnie używasz Xanaxu i alkoholu razem, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć i czynników, które powinieneś rozważyć.

Jeśli Ty lub ktoś, na kim Ci zależy, łączy w sobie jakieś substancje - szczególnie Xanax i alkohol - nie wahaj się uzyskać pomocy, której potrzebujesz jak najszybciej. Nasz współczujący, fachowy zespół specjalistów od uzależnień czeka, aby dać Ci narzędzia potrzebne do osiągnięcia prawdziwego, długotrwałego powrotu do zdrowia.

Xanax to marka potężnej benzodiazepiny

Xanax jest marką alprazolamu, leku stosowanego w leczeniu wielu schorzeń, w tym:

  • Lęk
  • Depresja
  • Zaburzenie paniki
  • Szereg fobii
  • Zaburzenie napadu

Jako benzodiazepina, Xanax jest powszechnie przepisywany i może być pomocny w leczeniu bezsenności i bólu mięśni. Xanax jest lekiem dla ośrodkowego układu nerwowego, który wpływa na sposób, w jaki nerwy wysyłają wiadomości do mózgu. Spowalnia on również oddychanie, aby pomóc Ci poczuć się spokojniejszym i bardziej zrelaksowanym.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie przyjmują Xanax, ponieważ mają problemy z rozluźnieniem lub ponieważ martwią się bardziej niż większość. Lekarz może przepisać Xanax lub podobny lek, jeśli pacjent nie może spać w nocy z powodu myśli pędzących mu przez głowę. Może to być dobre rozwiązanie dla kogoś, kto często czuje strach z małego lub żadnego powodu lub dla kogoś, kto często jest na krawędzi. Dla tych pacjentów, leki benzodiazepinowe mogą być bardzo pomocne. Jeśli jednak zostaną one zmieszane z innymi lekami, takimi jak alkohol, mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Alkohol hamuje centralny układ nerwowy

Tak jak Xanax, alkohol spowalnia wiadomości wysyłane do mózgu. Dodatkowo, spowalnia też tętno. Kiedy połączysz dwa leki, które działają w ten sam sposób w twoim organizmie, efekty są wzmacniane. Łączne stosowanie tych dwóch leków może mieć poważne konsekwencje, między innymi:

  • Poważne zamieszanie
  • Potknięcie się i upadek
  • Wyraźna senność
  • Słabe sterowanie silnikiem
  • Poważne zawroty głowy

Są to objawy, które mogą być widoczne dla innych, ale mieszanie Xanaxu z alkoholem może mieć również niewidoczne konsekwencje. Pracując razem, mogą sprawić, że zasniesz i nigdy się nie obudzisz. Dzieje się tak, gdy twój oddech zwalnia, aż do momentu, w którym serce przestaje bić.

Powrót do zdrowia po użyciu substancji zawierającej Xanax i alkohol

Wyzdrowienie po zaburzeniu użycia polisubstancji jest całkowicie możliwe, ale zazwyczaj wymaga profesjonalnej interwencji medycznej. Zarówno alkohol jak i benzodiazepiny mają poważne skutki uboczne związane z odstawieniem. Poza tym, że są one niewygodne lub bolesne, mogą być również śmiertelne. Jeśli masz do czynienia z zaburzeniami używania substancji, które wiążą się z mieszaniem Xanaxu z alkoholem, poszukaj w pobliżu programu leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu, który pomoże Ci przejść przez detoks.